Sfriziran makrame - Notranjski muzej

Sfriziran makrame

Notranjski muzej Postojna, 17.00,

Makrame je stara rokodelsko tehnika vozlanja, ki jo bomo malce sodobno sfrizirali:
ker podpiramo reciklažo, si bomo namesto kupovanja vrvi naredili svojo prejo iz starih majic in se lotili izdelave uporabnih reči:
vsak po svojih zmožnostih in zanimanju si bo lahko naredil
obesek za ključe, zapestnico, pas in / ali podstavek za vročo posodo.
In za konec bomo sfrizirali še drug drugega in si navozlali makrame frizure.
Kdo ve, morda se je pa pred mnogimi leti, ko je bil makrame nadvse popularen, kaj podobnega eksperimentiralo že v Ozbič česalnici! ;)

Mentorica: Maja Modrijan ; Destilator, klub trajnostnih rešitev - www.destilator.si
Za otroke, mlade in odrasle
Število: maksimalno 15 odraslih udeležencev, nujne prijave na 05 721 10 90, info@notranjski-muzej.si
Udeležba brezplačna
+ prezrači domače omare in prinesi s sabo: nekaj odvečnih starih majic (reklamne, sprane, strgane, razvlečene, popackane,…). Posebno zaželene so krožno pletene - brez stranskih šivov in XXL velikosti!