Novice - Notranjski muzej

Notranjski muzej Postojna, 20. 8. 2019

Razstava Čar lesa

Notranjski muzej Postojna, Srednja gozdarska in lesarska šola Postojna ter organizacijski odbor Čar lesa vas vljudno vabimo na odprtje razstave"ČAR LESA". Odprtje bo potekalo v torek, 20. avgusta 2019, ob 18. uri v Notranjskem muzeju Postojna.
Titov trg Postojna, 26. 7. 2019

Mala in velika riba

V okviru projekta Ribolovni turizem, vas vabimo na otroško delavnico, ki bo 31.7.2019, ob 19.30 uri na Titovem trgu, v Postojni.
Notranjski muzej Postojna, 17. 7. 2019

»Spoznajte dve dekleti – floro in favno s Planinskega polja«

Vljudno vabimo na voden sprehod po Planinskem polju in otroško delavnico »Spoznajte dve dekleti – floro in favno s Planinskega polja« četrtek, 22. avgust 2019 Sprehod, ki je namenjen družinam, otrokom, malih in velikim radovednežem, bo vodil kustos biolog Slavko Polak iz Notranjskega muzeja Postojna.
Notranjski muzej Postojna, 8. 7. 2019

Kul(turne) počitnice na Zelenem krasu 2'019

Vas zanima, kako so nastale jame in ostali kraški pojavi? Kakšne živali živijo na presihajočih jezerih? Ali se lahko v njih potopi podmornica? Ali se v njih kopa medved? Vabimo vas na nepozabni teden počitnic na Zelenem krasu, kjer bodo otroci spoznali 5 partnerskih muzejev, društev in parkov v enem tednu.
Notranjski muzej Postojna, 5. 6. 2019

Odprtje razstav (Kras)na učilnica in gostujoče razstave Muzeja novejše zgodovine Celje Kraški ovčar pri Hermanu Lisjaku. Odprtje: 14.6.2019 ob 12. uri. Trajanje: 14.6.2019-1.12.2019 Razstava je namenjena tako malčkom, kot otrokom v osnovni šoli.

Poletna muzejska noč 2019

18.00-24:00 brezplačen vstop v muzej. Na ogled so razstave: Muzej krasa, 130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem, (Kras)na učilnica (razstava samo za otroke!) in Kraški ovčar pri Hermanu Lisjaku.

Poletni muzejski vikend

Odprtje razstav (Kras)na učilnica in gostujoče razstave Muzeja novejše zgodovine Celje Kraški ovčar ter Poletna muzejska noč
Notranjski muzej Postojna, 5. 6. 2019

Strokovna ekskurzija za učitelje: »Skrivnostni kraški svet«,

Regionalna destinacijska organizacija (RDO) Postojnska jama-Zeleni kras je v sodelovanju s turističnimi in kulturnimi ustanovami Primorsko-notranjske regije pripravila strokovno ekskurzijo, namenjeno vodstvu šol in pedagoškim delavcem v osnovnih in srednjih šolah v Sloveniji. Strokovna ekskurzija:»Skrivnostni kraški svet«, ki bo potekala v sredo, 26. junija 2019, od 08.30 do 16.00
Planina pri Rakeku, 19. 4. 2019

Posebna mansarda v Planini pri Rakeku

V okviru projekta KRAS.RE.VITA smo s pomočjo zunanjega izvajalca prenovili podstrešje zvonika cerkve Sv. Marjete v Planini pri Rakeku. S tem smo izboljšali dostop do kotišča netopirjev in olajšali redno čiščenje gvana v prihodnjih letih.
Titov trg Postojna, 15. 4. 2019

»130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem«

Ob Mednarodnem muzejskem dnevu vas Notranjski muzej Postojna, Jamarska zveza Slovenije in Inštitut za raziskovanje krasa ZRC SAZU vljudno vabimo na odprtje razstave »130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem«. Otvoritev bo potekala v soboto, 18. maja 2019, ob 19. uri na Titovem trgu pred Inštitutom za raziskovanje krasa.