Novice - Notranjski muzej

Notranjski muzej Postojna, 5. 6. 2019

Odprtje razstav (Kras)na učilnica in gostujoče razstave Muzeja novejše zgodovine Celje Kraški ovčar pri Hermanu Lisjaku. Odprtje: 14.6.2019 ob 12. uri. Trajanje: 14.6.2019-1.12.2019 Razstava je namenjena tako malčkom, kot otrokom v osnovni šoli.

Poletna muzejska noč 2019

18.00-24:00 brezplačen vstop v muzej. Na ogled so razstave: Muzej krasa, 130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem, (Kras)na učilnica (razstava samo za otroke!) in Kraški ovčar pri Hermanu Lisjaku.

Poletni muzejski vikend

Odprtje razstav (Kras)na učilnica in gostujoče razstave Muzeja novejše zgodovine Celje Kraški ovčar ter Poletna muzejska noč
Notranjski muzej Postojna, 5. 6. 2019

Strokovna ekskurzija za učitelje: »Skrivnostni kraški svet«,

Regionalna destinacijska organizacija (RDO) Postojnska jama-Zeleni kras je v sodelovanju s turističnimi in kulturnimi ustanovami Primorsko-notranjske regije pripravila strokovno ekskurzijo, namenjeno vodstvu šol in pedagoškim delavcem v osnovnih in srednjih šolah v Sloveniji. Strokovna ekskurzija:»Skrivnostni kraški svet«, ki bo potekala v sredo, 26. junija 2019, od 08.30 do 16.00
Planina pri Rakeku, 19. 4. 2019

Posebna mansarda v Planini pri Rakeku

V okviru projekta KRAS.RE.VITA smo s pomočjo zunanjega izvajalca prenovili podstrešje zvonika cerkve Sv. Marjete v Planini pri Rakeku. S tem smo izboljšali dostop do kotišča netopirjev in olajšali redno čiščenje gvana v prihodnjih letih.
Titov trg Postojna, 15. 4. 2019

»130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem«

Ob Mednarodnem muzejskem dnevu vas Notranjski muzej Postojna, Jamarska zveza Slovenije in Inštitut za raziskovanje krasa ZRC SAZU vljudno vabimo na odprtje razstave »130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem«. Otvoritev bo potekala v soboto, 18. maja 2019, ob 19. uri na Titovem trgu pred Inštitutom za raziskovanje krasa.
Cankarjev dom, Ljubljana, 2. 4. 2019

Kulturni bazar 2019

KULTURNI BAZAR 2019 Strokovni delavci v vzgoji in izobraževanju, kulturi in na drugih področjih ter študentje, prijazno vabljeni na enajsti Kulturni bazar!
Pokrajinski muzej Kočevje, 26. 3. 2019

»Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine« v Pokrajinskem muzeju Kočevje

Razstava »Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine« nam predstavi jamo kot kraški objekt, ki ga je ustvarila narava in hkrati jamo, ki se jo je dvakrat dotaknila človeška zgodovina.
Notranjski muzej Postojna, 19. 3. 2019

Kulturno Stand-up vodstvo po razstavi Muzej krasa

Si želite spoznati MUZEJ na zabaven in duhovit način? Potem ste vabljeni na Kulturno STAND UP VODSTVO PO RAZSTAVI MUZEJ KRASA.
Notranjski muzej Postojna, 21. 2. 2019

Divja Tajska