Novice - Notranjski muzej

Planina pri Rakeku, 19. 4. 2019

Posebna mansarda v Planini pri Rakeku

V okviru projekta KRAS.RE.VITA smo s pomočjo zunanjega izvajalca prenovili podstrešje zvonika cerkve Sv. Marjete v Planini pri Rakeku. S tem smo izboljšali dostop do kotišča netopirjev in olajšali redno čiščenje gvana v prihodnjih letih.
Titov trg Postojna, 15. 4. 2019

»130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem«

Ob Mednarodnem muzejskem dnevu vas Notranjski muzej Postojna, Jamarska zveza Slovenije in Inštitut za raziskovanje krasa ZRC SAZU vljudno vabimo na odprtje razstave »130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem«. Otvoritev bo potekala v soboto, 18. maja 2019, ob 19. uri na Titovem trgu pred Inštitutom za raziskovanje krasa.
Cankarjev dom, Ljubljana, 2. 4. 2019

Kulturni bazar 2019

KULTURNI BAZAR 2019 Strokovni delavci v vzgoji in izobraževanju, kulturi in na drugih področjih ter študentje, prijazno vabljeni na enajsti Kulturni bazar!
Pokrajinski muzej Kočevje, 26. 3. 2019

»Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine« v Pokrajinskem muzeju Kočevje

Razstava »Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine« nam predstavi jamo kot kraški objekt, ki ga je ustvarila narava in hkrati jamo, ki se jo je dvakrat dotaknila človeška zgodovina.
Notranjski muzej Postojna, 19. 3. 2019

Kulturno Stand-up vodstvo po razstavi Muzej krasa

Si želite spoznati MUZEJ na zabaven in duhovit način? Potem ste vabljeni na Kulturno STAND UP VODSTVO PO RAZSTAVI MUZEJ KRASA.
Notranjski muzej Postojna, 21. 2. 2019

Divja Tajska

21.2.2019, 10.00: Potopisno predavanje Blaža Blažiča in Tjaše Pršin
Notranjski muzej Postojna, 6. 2. 2019

Peter Gedei Podzemni svetovi

8. marec 2019: 18.00, odprtje fotografske razstave Petra Gedeia Podzemni svetovi
Notranjski muzej Postojna, 1. 2. 2019

8. februar: Kultura v očeh ljubezni

18.00: Odprtje fotografske razstave Oči-Eyes ter predavanje Slavka Polaka spolnem in ljubezenskem življenju živali
Notranjski muzej Postojna, 30. 1. 2019

Odprtje fotografske razstave Slavko Polak »Živi svet Pivških presihajočih jezer« četrtek 7. februar 2019, ob 16. uri Galerija Gozdarskega inštituta Slovenije

GIS, Večna pot 2, Ljubljana, odprtje fotografske razstave Slavko Polak »Živi svet Pivških presihajočih jezer« četrtek 7. februar 2019, ob 16. uri Galerija Gozdarskega inštituta Slovenije
Notranjski muzej Postojna, 24. 1. 2019

Kakšna bo tvoja Nanoška kača?

Kakšno pa si ti predstavljaš Nanoško kačo? Pridi na delavnico in izrazi svojo domišljijo s pretikanjem in napeljevanjem barvnih vrvic skozi luknjice in zareze, natikanjem simbolnih elementov, vozlanjem, ovijanjem ter barvanjem. Delavnica spodbuja razvoj domišljije in ročnih spretnosti ter kliče k iskanju kreativnih rešitev.