Novice - Notranjski muzej

Notranjski muzej Postojna, 18. 5. 2018

Mednarodni muzejski dan

18. MAJ 2018 10.00-18.00: Prost vstop 18.00: Z muzejskega okna, slikarska delavnica za otroke 19.00: Muzej je Vaš, predavanje ob 70. letnici Notranjskega muzeja Postojna
Notranjski muzej Postojna, 26. 4. 2018

Muzejska interaktivna knjiga

SAMO ZA OTROKE! MUZEJSKA INTERAKTIVNA KNJIGA Križanke, uganke, pobarvanke in neverjetna dejstva o krasu
Notranjski muzej Postojna, 26. 4. 2018

Zibelka dobi svojo končno podobo

Kot smo že poročali smo v sodelovanju s Srednjo in gozdarsko šolo Postojna smo izvedli projektni dan poimenovan Zibelka. Predane zibelke pa smo morali še pobarvati s tradicionalnimi simboli.
Notranjski muzej Postojna, 24. 4. 2018

Prejeli smo zlato priznanje občine Postojna

Občina Postojna je 23. aprila praznovala občinski praznik.
Notranjski muzej Postojna in Srednja in gozdarska šola Postojna, 20. 4. 2018

Zibelka, projektni dan SGLŠ in Notranjskega muzeja Postojna

V sodelovanju s Srednjo in gozdarsko šolo Postojna smo izvedli projektni dan poimenovan Zibelka.
Knjižnica Jožeta Udoviča Cerknica, 18. 4. 2018

O cerkniških diamantih in ostalih kristalih

Cerkniški diamanti so posebni v svetovnem merilu. Gre namreč za kremenove kristale posebnih oblik, saj imajo konico na obeh straneh. O njih je pisal že Steinberg, najdemo jih tudi v dragoceni mineraloški zbirki Žige Zoisa v Prirodoslovnem muzeju. Prav Zois jim je dal ime cerkniški diamanti. Polak je diamante našel na Slivnici, Kamni gorici, na njivah v okolici Grahovega in v okolici drugih vasi.
Notranjski muzej Postojna, 12. 4. 2018

Dan Občine Logatec

12. aprila 2018 vas vljudno vabimo na predavanje dr. Milana Trobiča z naslovom: Furmanstvo-med preživetjem in propadom Ob razstavi Muzej je vaš bomo v Notranjskem muzeju Postojna predstavili delo institucij v regiji, ki se ukvarjajo z kulturno in naravno dediščino Notranjske.
Postojna, 10. 4. 2018

PO-stani glas miru! (2018)

Že tretje leto zapored se bo v Postojni odvil mozaik dogodkov in aktivnosti PO-stoj na živi ulici z mladimi, ki letos poteka pod sloganom PO-stani glas miru. Organizatorja Občina Postojna, Unicefovo otrokom prijazno mesto, in Boreo, stičišče nevladnih organizacij Notranjko-kraške regije, bosta vnovič pripravila več raznolikih dejavnosti za otroke in mladino, ki se bodo odvili v aprilu in maju.
Notranjski muzej Postojna, 4. 4. 2018

Rojstni dan malo drugače

Si vaš otrok želi drugačnega praznovanja rojstnega dne? Naša zabava v muzeju predstavlja nepozabno doživetje z raziskovanjem skrivnostnega kraškega sveta: otroci na zabavi pobožajo kapnike, raziskujejo fosile, spoznajo človeško ribico, sestavijo medvedovo okostje, si ogledajo 3D film o jamarstvu in pokukajo skozi mikroskop.
Notranjski muzej Postojna, 12. 3. 2018

Na gregorjevo se "ptički ženijo"

Akcija ob praznovanju Gregorjevega se je pričela! Lokalci smo za vas pripravili nekaj ekskluzivnih produktov, del izkupička od prodaje le teh pa bomo namenili izdelavi in postavitvi ptičje gnezdilnice 🐦 Pridite in prebrskajte, gotovo najdete kaj zanimivega zase Akcija poteka v sodelovanju z Lokalc -center lokalnih umetnosti in Visit Postojna. 🌷 Ptički se z Lokalcem ženijo v Galeriji TIC ❤️