Dan Občine Logatec

Notranjski muzej Postojna, 12. 4. 2018

12. aprila 2018 vas vljudno vabimo na predavanje dr. Milana Trobiča z naslovom: Furmanstvo-med preživetjem in propadom

Ob razstavi Muzej je vaš bomo v Notranjskem muzeju Postojna predstavili delo institucij v regiji, ki se ukvarjajo z kulturno in naravno dediščino Notranjske.

Na fotografiji je predstavljen prevoz vina za gostilno Peter Antičevič, Gornji Logatec, originalna fotografija je bila last žal že pokojnega in. Antona Antičeviča, odstopil pa mi jo je ob mojih raziskavah  furmanskega prometa na krajše razdalje- kamor je sodilo tudi prevažanje vina za vinske trgovce, in gostilničarje, prevažali so vino iz Vipavske doline. Fotografija je nastala po letu 1930, avtor ni znan. Neznani sta tudi osebi na sliki.