Muzejska interaktivna knjiga - Notranjski muzej

Muzejska interaktivna knjiga

Notranjski muzej Postojna, 26. 4. 2018

Pozdravljen, raziskovalec krasa!

Notranjski muzej Postojna je zate osnoval »zemljevid« kraških pojavov na razstavi Muzej krasa. Na kaj najprej pomisliš, ko slišiš besedo kras?  Na jame, pršut, kapnike? Raziskovalci najprej pomislijo na kamen – apnenec. Ker se apnenec »topi« kot sneg, voda na krasu pronica v podzemlje in tako nastajajo posebne kraške oblike: jame, škraplje, vrtače, udornice, slepe in suhe doline, kraška polja, kraški ravniki in visoke kraške planote. Skoraj polovica (43 %) Slovenije ima kraški značaj. Ali meniš, da so kraški pojavi tudi na Kitajskem?

Vabljen na družinsko dogodivščino, kjer boš spoznal, kaj vse skrivajo slovenske jame. Ali veste, da lahko v njih najdemo kapnike? Nekatere skrivajo celo kamenodobno orodje ali orožje iz časa pračloveka in fosilizirane kosti ledenodobnih živali.