Novi pedagoški programi - Notranjski muzej

Novi pedagoški programi

Notranjski muzej Postojna, 21. 6. 2018

Spoštovani učitelj, vedoželjni učenec!

Notranjski muzej Postojna je zate osnoval »MENI PO VAŠI MERI« kraških pojavov na razstavi Muzej krasa. Na kaj najprej pomisliš, ko slišiš besedo kras?  Na jame, pršut, kapnike? Raziskovalci najprej pomislijo na kamen – apnenec. Ker se apnenec »topi« kot sneg, voda na krasu pronica v podzemlje in tako nastajajo posebne kraške oblike: jame, škraplje, vrtače, udornice, slepe in suhe doline, kraška polja, kraški ravniki in visoke kraške planote. Skoraj polovica (43 %) Slovenije ima kraški značaj. Ali meniš, da so kraški pojavi tudi na Kitajskem?

Vabljeni na dogodivščino, kjer boste spoznali, kaj vse skrivajo slovenske jame. Ali veste, da lahko v njih najdemo kapnike? Nekatere skrivajo celo kamenodobno orodje ali orožje iz časa pračloveka in fosilizirane kosti ledenodobnih živali.

KRASno raziskovanje!

Meni Pedagoških programov 2018/2019

NAVODILA (v okvirju): Vsak učitelj/učiteljica si naredi svoj program po meri! Izbere lahko med različnimi elementi raziskovanja: raziskovalnimi ogledi, ustvarijalnicami in dodatnimi didaktičnimi pripravami