Likovni tečaj s Tanjo Milharčič - Notranjski muzej

Likovni tečaj s Tanjo Milharčič

Notranjski muzej Postojna, 10. 9. 2018

LIKOVNI TEČAJ S TANJO MILHARČIČ

Ustvarjalni tečaj je usmerjen v spodbujanje in predstavljanje različnih tehnik, ki jih likovni svet premore. Razdeljen je po temah, ki se navezujejo na različne tehnike in principe v ustvarjanju.

Srečanja so razdeljena na kratek uvod in na ustvarjanje.

Material si udeleženci priskrbijo sami, to je papir, čopiči, svinčniki ipd.

Vsak TOREK bomo ustvarjali v prostorih  Notranjskega muzeja v Postojni, od 17h do 19h

Tečaj bo potekal celo šolsko leto, razdeljen bo na dva dela. Prvi del bo trajal od septembra do december 2018. Drugi del pa od januarja do junija 2019.

Cena tečaja: 120€ za 15 srečanj

TEME PRVEGA DELA TEČAJA:

September: Mesec barv + tempera

Spoznali bomo naravne odtenke barv s katerimi bomo ustvarjali v tempera tehniki. Tempera barve si bomo sami pripravili, na tradicionalen način in upodabljali različne motive, kot so jesenska tihožitja in fotografije.

Kaj je tempera in kaj pomeni »temperare«

Kako naredimo tempera barvo

Kakšne možnosti ustvarjanja nam omogoča tempera

Impasto- slikanje na debelo

MATERIAL: akvarelen papir, risalni papir, mehke in okrogle čopiče različnih velikosti, tempera barve, lončki, krpe

Oktober: Mesec risanja + tuš

Kakšne vrste risb poznamo

Načini risanja z različnim materialom

Senčenje

Kaj je lavirana risba

MATERIAL: risalni listi, radirka, svinčniki, oglje, tuš, okrogli in mehki čopiči

November: Mesec sproščenosti + pasteli

Kaj je risanje z barvami

Suhi pastel

Oljni pastel

Povezovanje tehnik

MATERIAL: risalni listi, negladki listi, radirka, svinčniki, oglje, oljni pasteli ali voščenke, kakšen suh pastel ali kreda, okrogli in mehki čopiči

December: Mesec prazničnosti + čopiči

Različni čopiči

Osnove slikanja z akrili

Prekrivne barve

MATERIAL: debelejši – recikliran papir, akrilne barve, krpe, lončki za vodo, paleta, okrogli in mehki čopiči, ploščati čopiči

KAJ VKLJUČUJE TEČAJ IN CENA:

Vsak udeleženec tečaja je deležen eno urnega privatni posveta s Tanjo, za katerega se dogovorimo posamezno. Privatni posvet je namenjen spoznavanju dela udeleženca oz. udeleženke, ki predstavi svoja dela Tanji in izrazi želje ter pričakovanja.

V tečaj so ključeni vsi tečaji, ki bodo potekali ob ponedeljkih in določen material.

Zaključno razstavo ob koncu leta.

Vodstvo po razstavi v Ljubljani, udeleženci bodo prispevali vstopnino.

Prijave in morebitna vprašanja v zvezi z tečajem lahko pošljete na E-naslov: tanja.milharcic@gmail.comali na telefon: 031 663 609