Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine - Notranjski muzej

Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine

Notranjski muzej Postojna, 26. 10. 2018

V sredo, 7. novembra 2018, ob 18.00

vas vabimo v Notranjski muzej Postojna na Kolodvorsko cesto 3 v Postojno na odprtje razstave

Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine

Razstava nas bo popeljala v osrčje Kočevskega roga, kjer obdana s prostranimi gozdovi leži jama Spodmol pod Macesnovo gorico. V kraški pokrajini ne bi bila nič posebnega, če se je ne bi kar dvakrat dotaknila človeška zgodovina, enkrat kot objekt živih in drugič kot prostor mrtvih.

Na odprtju razstave bodo sodelovali učenci Glasbene šole Postojna.

RazstavaSpodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine bo na ogled do 29. 11. 2018.

V sredo, 28. novembra 2018, bo ob:

17:00: delavnica za otroke: Ali so bile tudi včasih pike na loncih; prazgodovinski lonci

18:00: predavanje: Prikrita grobišča v kraških jamah v Sloveniji

Dr. Andrej Mihevc, znanstvenik na Inštitutu za raziskovanje krasa ZRC SAZU v Postojni, bo predstavil prikrita grobišča, ki jih je odkril pri raziskovanju jam v Sloveniji.