»Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine« v Pokrajinskem muzeju Kočevje - Notranjski muzej

Pokrajinski muzej Kočevje, 26. 3. 2019

Na obširnem območju jugovzhodne Slovenije se razprostira zakraselo planotasto pogorje Kočevskega roga. V osrčju Roga leži jama  - Spodmol pod Macesnovo gorico, le ena izmed mnogih, ki jih skrivajo temni prostrani gozdovi.

Razstava »Spodmol pod Macesnovo gorico; dva dotika zgodovine« nam predstavi jamo kot kraški objekt, ki ga je ustvarila narava in hkrati jamo, ki se jo je dvakrat dotaknila človeška zgodovina. Prvič v prazgodovini, v bronasti dobi, ko so si v njej skupine ljudi poiskale varno bivališče. Drugič pa se jo je dotaknila leta 1945, ko je bila v neposredni bližini izpeljana likvidacija več tisoč ljudi. Razstava Notranjskega muzeja Postojna je delo arheologinje in muzejske svetnice Alme Bavdek ter krasoslovca, raziskovalca in znanstvenega svetnika dr. Andreja Mihevca. Prvič je bila predstavljena javnosti novembra 2018 v Notranjskem muzeju v Postojni.

Razstava bo v Pokrajinskem muzeju Kočevje na ogled med 29. marcem in 30. aprilom 2019.