»130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem« - Notranjski muzej

»130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem«

Titov trg Postojna, 15. 4. 2019

Po vzoru dunajskega (1879) in tržaškega (1884) jamarskega društva je skupina Postojnčanov leta 1889 ustanovila društvo Anthron, ki ga danes štejemo za začetek organizirane slovenske jamarske dejavnosti na naših tleh.

Ob Mednarodnem muzejskem dnevu vas Notranjski muzej Postojna, Jamarska zveza Slovenije in Inštitut za raziskovanje krasa ZRC SAZU vljudno vabimo na odprtje razstave

»130 letnica društva Anthron  –  začetek organizirane speleologije na Slovenskem«.

Otvoritev bo potekala v soboto, 18. maja 2019, ob 19. uri na Titovem trgu pred Inštitutom za raziskovanje krasa.

Ob 18. uri bo otroška delavnica: Kaj vse najdemo v jamah?

Ob Mednarodnem dnevu muzejev bo stalna razstava Muzej krasa v Notranjskem muzeja Postojna na ogled brezplačno.