LIKOVNI NATEČAJ »NAVADNI NETOPIR« - Notranjski muzej

LIKOVNI NATEČAJ »NAVADNI NETOPIR«

Notranjski muzej Postojna, 11. 11. 2019
Foto: N. Doles

V šolskem letu 2019/2020 prirejamo likovni natečaj na temo navadnega netopirja kot ene izmed ciljnih vrst projekta KRAS.RE.VITA. S tem želimo najmlajše obiskovalce osnovnih šol iz Postojne, Pivke, Cerknice in Logatca pobližje seznaniti s to živalsko vrsto ter tako pridobiti bodoče zagovornike narave, tudi navadnega netopirja, ki je vse prevečkrat prezrt. Pravzaprav so netopirji zelo koristni za človeka in naravo. Povsod, kjer najdete te male skrivnostne letalce, je namreč manj komarjev, muh, vešč in drugih žuželk, saj se netopirji z njimi hranijo. Tako skrbijo za ohranjanje ravnovesja v naravi in so kot naravni insekticid. Netopirji kot sostanovalci hvaležno prispevajo svojo najemnino v obliki t. i. gvana (njihovi iztrebki), odličnega naravnega gnojila.

Glede na izkušnje, je otroke najbolj učinkovito učiti o naravi in njenih prebivalcih skozi njihovo lastno ustvarjanje, zato dragi otroci: Naj vaša domišljija dobi krila!

Izvedbeni roki likovnega natečaja:

25. 11. 2019 - pričetek zbiranja likovnih del

24. 04. 2020 – zadnji rok za oddajo likovnih del in zaključek razpisa

maj 2020 – strokovni izbor, objava rezultatov

Več o samem likovnem natečaju, pa v priponkah.

Pripravili: Nina Doles in Tanja V. Jagunić, koordinatorki projekta

Obrazec (734 KB)