Predstavitev knjige Ajdovski zaklad - Notranjski muzej

Predstavitev knjige Ajdovski zaklad

Notranjski muzej Postojna, 20. 11. 2019

Vabljeni na predstavitev knjige Ajdovski zaklad, avtorice Karmen Tomažič, ki je nastala v okviru projekta Zgodbe rok in krajev II, pod mentorstvom Tjaše in Jasmine iz skupine Oloop design ter Maje iz Destilatorja. Soustvarjalki sta Mateja Jordan, ki je napisala tekst po legendi o zakladu in Ivana Ćatović, ki je naredila lettering na naslovnici in pomagala pri oblikovanju tekstov.

Knjiga pripoveduje zgodbo o zakladu s pomočjo izrezanih listov, ki se nalagajo en na drugega in tako dopolnjujejo zgodbo. V njej so tudi figure glavnih junakov zgodbe, ki knjigo oživijo in jo spremenijo v neke vrste gledališče.

Knjiga je ročno izdelana v Postojni, pri izdelavi so sodelovali tudi Tiskarna Rudolf, Mateja Premrl in Karmen Tomažič, ki je knjigo opremila z vsemi detajli.