Akcija zbiranja fotografij - Notranjski muzej

Akcija zbiranja fotografij

Od doma, 17. 4. 2020

Epidemija zaznamuje naš vsakdan. Spremenila je dnevni ritem, naše navade, ustvarja novo poglavje zgodovine. Zato smo se v Notranjskem muzeju Postojna odločili, da se pridružimo številnim drugim slovenskim muzejem, ki v teh časih opravljajo prav posebno nalogo – zbirajo gradivo na temo koronavirusa. Morda ste v karanteni spekli svoj prvi kruh, obudili star hobi ali odkrili novega, se odločili, da boste urejali svoj vrtiček za samooskrbo, ali pa vam je dolgčas zbudil žilico za humor in ste ustvarili čisto svoj vic ali meme na temo koronavirusa. Vse to je namreč pomembno gradivo, ki bo v prihodnje bogatilo muzejske arhive in razstavne panoje slovenskih muzejev.
Zbiramo fotografije (vaših izdelkov iz karantene, praznih ulic, praznih turističnih točk v regiji itd.), vice, pesmice, meme – na temo epidemije koronavirusa na Notranjskem. Pošljete nam jih lahko na naš elektronski naslov: info@notranjski-muzej.si. Najbolj izvirne bomo objavili na našem Facebook profilu, vse prejeto pa shranili – mogoče pa kdaj v prihodnje nastane kakšna zanimiva razstava.