Akcija zbiranja igrač - Notranjski muzej

Akcija zbiranja igrač

Notranjski muzej Postojna, 8. 5. 2020

V sodelovanju z Goriškim muzejem pripravljamo dopolnjeno gostujočo razstavo Igre moje mladosti. Skozi zgodovino se je dojemanje otroštva precej spreminjalo in tudi igrače so se temu prilagajale. Nekatere med njimi so prisotne še dandanes, samo njihova podoba se je malce spremenila, prilagodila trenutnim trendom. K sodelovanju vabimo tudi vas. Sodelujete lahko kot posamezniki in sicer tako, da na podstrešju ali v kotu kakšne omare poiščete stare igrače, družabne igre, ali pripomočke za le-te. Z veseljem bomo prisluhnili tudi zgodbam, ki so se spletale okrog teh igrač, saj vsaka igrača skriva v sebi kakšno posebno dogodivščino, ki se je pripetila med razposajeno otroško igro. Vaše dragocene igrače nam lahko samo posodite za čas razstave, zelo veseli pa bi bili tudi vsakršne donacije, ki bi obogatila našo obstoječo zbirko igrač. Zbiramo vse vrste, pomembno pa je, da so nastale pred koncem 20. stoletja, to je do leta 2000. Če bi vaše stare igrače radi podarili Notranjskemu muzeju Postojna, jih kar pogumno prinesite v naše prostore. Za dragocenejše igrače, ki nam bi jih samo posodili pa vam bomo izdali potrdilo o izposoji.

Igrače, igre in lutke bomo zbirali v stavbi muzeja v Postojni,  na Kolodvorski  3. Pišete nam lahko na info@notranjski-muzej.si, najdete pa nas tudi na Facebooku in Instagramu.