Igre moje mladosti - Notranjski muzej

Igre moje mladosti

Notranjski muzej Postojna, 3. 9. 2020

Gostujoča dopolnjena razstava Goriškega muzeja Igre moje mladosti.

Tri, štiri, zdaj!

V četrtek, 10. septembra 2020, ob 18. uri, prijazno vabimo na odprtje razstave Igre moje mladosti.

Vsaka generacija ima za »svoje« nekatere igrače in igre, ki jih prejšnja ali kasnejša ne poznata.

Se vi še spominjate vaše najljubše igrače?

Danes se zaradi vsakodnevnih obveznosti odrasli vse manj igramo, zato pa nas otroci vedno znova vabijo v domišljijski svet, če jim le prisluhnemo. Na razstavi lahko starši in otroci drug drugega vodite med razstavljenimi igračami in s tem prispevate oseben pečat vašemu ogledu.

Ogledate si lahko doma izdelane igrače, tiste, ki so starejše od leta 1970, vrsto namiznih iger ali se preizkusite v stari videoigri. Najbolj osebno noto dajejo zgodbe, ki jih v prvi osebi pripoveduje 8 igrač in iger. Videli boste igrače, s katerimi so se večinoma igrali fantje oz. dekleta, ter tiste, ki so bile namenjene vsem otrokom. Del, kjer s pomočjo tipanja odkrivate skrite predmete, je namenjen tudi slepim in slabovidnim osebam. Razstava dopolnjuje še video predstavitev iger na prostem, kjer se izjave prelivajo v demonstracije nekaterih iger.

Želimo vam igriv ogled!