Novice - Notranjski muzej

Koča Mladika, 17. 9. 2019

Slikanje pogleda na Postojno

Četrtek, 26.9.2019 od 16:00 do 19:00 Pridružite se nam na jesensko ustvarjalno popoldne, kjer bomo slikali pogled na naše prekrasno mesto iz Koče Mladike. V sklopu delavnic za odrasle smo v Notranjskim muzejem organizirali posebno slikarsko delavnico za odrasle in mladostnike, kjer vas vabimo, da se preizkusite v slikanju vedute Postojne v tehniki tempra barv na platno.
Planina, 12. 9. 2019

Noč netopirjev

V Planini bo v petek, 20. septembra, Noč netopirjev, ki jo pripravlja Zavod Znanje Postojna, OE Notranjski muzej v sodelovanju s Slovenskim društvom za proučevanje in varstvo netopirjev, Zavodom za varstvo narave OE Ljubljana in Nova Gorica ter Občinama Postojna in Logatec, v okviru projekta KRAS.RE.VITA.
Notranjski muzej Postojna, 10. 9. 2019

KRAS

Notranjski muzej Postojna vas vabi v torek, 17. septembra ob 19 uri v muzejske prostore na Kolodvorski cesti 3 v Postojni na otvoritev likovne razstave DRUŠTVA LIKOVNIH USTVARJALCEV POSTOJNA » KRAS «.
Planinsko polje, 29. 8. 2019

Vzdrževanje kmetijskih zemljišč na Planinskem polju

V petek, 16. avgusta je bila prvič izvedena košnja parcel na Planinskem polju, ki jih je v okviru projekta KRAS.RE.VITA odkupila Občina Postojna. Izbrani zunanji izvajalec je travnike pokosil na travniškim pticam prijazen način, katerih značilni predstavnik je kosec (Crex crex).
Notranjski muzej Postojna, 20. 8. 2019

Razstava Čar lesa

Notranjski muzej Postojna, Srednja gozdarska in lesarska šola Postojna ter organizacijski odbor Čar lesa vas vljudno vabimo na odprtje razstave"ČAR LESA". Odprtje bo potekalo v torek, 20. avgusta 2019, ob 18. uri v Notranjskem muzeju Postojna.
Titov trg Postojna, 26. 7. 2019

Mala in velika riba

V okviru projekta Ribolovni turizem, vas vabimo na otroško delavnico, ki bo 31.7.2019, ob 19.30 uri na Titovem trgu, v Postojni.
Notranjski muzej Postojna, 17. 7. 2019

»Spoznajte dve dekleti – floro in favno s Planinskega polja«

Vljudno vabimo na voden sprehod po Planinskem polju in otroško delavnico »Spoznajte dve dekleti – floro in favno s Planinskega polja« četrtek, 22. avgust 2019 Sprehod, ki je namenjen družinam, otrokom, malih in velikim radovednežem, bo vodil kustos biolog Slavko Polak iz Notranjskega muzeja Postojna.
Notranjski muzej Postojna, 8. 7. 2019

Kul(turne) počitnice na Zelenem krasu 2'019

Vas zanima, kako so nastale jame in ostali kraški pojavi? Kakšne živali živijo na presihajočih jezerih? Ali se lahko v njih potopi podmornica? Ali se v njih kopa medved? Vabimo vas na nepozabni teden počitnic na Zelenem krasu, kjer bodo otroci spoznali 5 partnerskih muzejev, društev in parkov v enem tednu.
Notranjski muzej Postojna, 5. 6. 2019

Odprtje razstav (Kras)na učilnica in gostujoče razstave Muzeja novejše zgodovine Celje Kraški ovčar pri Hermanu Lisjaku. Odprtje: 14.6.2019 ob 12. uri. Trajanje: 14.6.2019-1.12.2019 Razstava je namenjena tako malčkom, kot otrokom v osnovni šoli.
Notranjski muzej Postojna, 5. 6. 2019

Poletna muzejska noč 2019

18.00-24:00 brezplačen vstop v muzej. Na ogled so razstave: Muzej krasa, 130 letnica društva Anthron – začetek organizirane speleologije na Slovenskem, (Kras)na učilnica (razstava samo za otroke!) in Kraški ovčar pri Hermanu Lisjaku.