Združite sprehode med kraškimi pojavi in drugimi zanimivostmi kraškega sveta z ogledom stalne razstave Muzej krasa v Notranjskem muzeju Postojna. Razstava vas vsebinsko (strokovno) popelje od nastanka kraške pokrajine do sodobnega življenja na krasu. Raztapljanje apnenca, neandertalska družina iz Betalovega spodmola (paleolitsko jamsko najdišče z ostanki orodij in kosti plena tedanjih lovcev), neprecenljiv zaklad iz Predjamskega gradu in drobnovratnik pod drobnogledom, so le nekatere dragocenosti, ki se vam bodo za vedno vtisnile v spomin.

Razstava Muzej krasa se nahaja v Notranjskemu muzeju Postojna. Več o razstavi najdete na Muzejkrasa.

Zapeljite se v Postojno z vlakom! Muzej je od železniške postaje oddaljen 300 metrov. Ob predložitvi vozovnice za vlak lahko uveljavljate 20-odstotni popust pri vstopnini za razstavo.

Vozni red najdete na - SloZeleznice.

Notranjski muzej Postojna:
• Največja razstava o krasu na svetu
• Ohranjen original zaklad iz Predjamskega gradu
• Eksperiment nastanka kapnikov in jam
• Mikroskopi za ogled jamskih živali
• Predstavitev in interaktivni ogled vseh 11.693 jam v Sloveniji
• Velika interaktivna miza na dotik za dinamičen prikaz krasa.

Informacije:

• Notranjski muzej Postojna, Kolodvorska 3,