Spoštovani učitelj, zvedavi učenec!

Razstava Muzej krasa je nova pridobitev Slovenije in predstavlja edinstveno točko za predstavitev klasičnega krasa. Sprehodite se med interaktivnimi sporočili, ki nazorno prepletajo razlago raztapljanja apnenca, nastanka kraških pojavov in človekovo življenje na krasu od poselitve pračloveka in ledenodobnih živali do razvoja jamskega turizma ter jamarstva.

Vstop v zavarovani svet Notranjske ponuja učencu presenetljiv pogled. Ob izhodu iz prostranih mešanih gozdov nenadoma uzre pred seboj prostrano ravnico, ki je pravo kraško polje z evropsko največjim presihajočim jezerom.

Ker vemo, da je muzej le teoretično okno v svet, vam skupaj z Notranjskim regijskim parkom ponujamo tudi interaktivni ogled Cerkniškega jezera – najboljše učilnice na svetu! Z združenimi močmi bomo pripomogli k vzpostavitvi in nadgraditvi trajnostnega odnosa do naravne in kulturne dediščine kraškega sveta.

Pedagoški programi