Novice - Notranjski muzej

Notranjski muzej Postojna, 3. 3. 2021

Svetovni dan prostoživečih živalskih in rastlinskih vrst

Na današnji dan je bila leta 1973 v Washingtonu podpisana Konvencija o mednarodni trgovini z ogroženimi prostoživečimi živalskimi in rastlinskimi vrstami, znana pod akronimom CITES. Konec leta 2013 pa je Generalna skupščina Združenih narodov 3. marec razglasila za Svetovni dan prostoživečih živalskih in rastlinskih vrst (World Wildlife Day), s čimer je postal najpomembnejši svetovni letni dogodek, posvečen prostoživečim živalim in rastlinskim vrstam. Letošnji svetovni dan bo potekal v znamenju teme: »Gozdovi in preživetje: ohranjanje ljudi in planeta«.
Notranjski muzej Postojna, 26. 2. 2021

Nekoč skrit v Predjamskem gradu, danes na ogled v Notranjskem muzeju

Ob šesti obletnici otvoritve naše stalne razstave vas vabimo, da si v muzeju ogledate predjamski zaklad. Na razstavi smo mu namenili prav posebno mesto. Na naši spletni strani, v zbirki predmetov pa si ga prvič lahko ogledate v novi podobi.
Knjižnica Bena Zupančiča pOSTOJNA, 19. 2. 2021

MED MORJEM IN GORAMI

Knjižnica Bena Zupančiča vabi na novo večjo potujočo fotografsko razstavo MED MORJEM IN GORAMI, ki bo na ogled v pritličju knjižnice do vključno 4. marca, potem se bo selila v prostore v pivško enoto.
Splet, 4. 2. 2021

Spletna predstavitev Betalov spodmol

Ob slovenskem kulturnem prazniku vas vabimo, da si ogledate spletno predstavitev arheološkega najdišča Betalov spodmol. Jama Betalov spodmol, ki leži na obrobju Pivške kotline, je ena najbolje raziskanih in najpomembnejših paleolitskih postaj v Sloveniji. Raziskave, ki so se odvijale v 30. in 50. letih 20. stoletja, so odkrile bogato dediščino starejše kamene dobe (srednjega in mlajšega paleolitika), katere nosilca sta bila neandertalec in moderni človek – kromanjonec.
Notranjski muzej Postojna, 3. 2. 2021

Kulturni dan in teden odprtih vrat muzeja

Notranjski muzej Postojna ob kulturnem prazniku pripravlja TEDEN ODPRTIH VRAT muzeja. Od 8.2.2021 do 13.2.2021, med 10.00 in 16.00, vam nudimo brezplačno vstopnino. Poleg tega pa smo za vas pripravili virtualne vsebine
Notranjski muzej Postojna, 22. 1. 2021

Obiščite Notranjski muzej Postojna

Spoštovani obiskovalke in obiskovalci, ponovno vas z veseljem obveščamo, da je Notranjski muzej Postojna ponovno odprt od 26. januarja 2021. Razstavo Muzej krasa si lahko ogledate po prilagojenem urniku, in sicer od torka do sobote med 10. in 16. uro.
Planinsko polje, 18. 1. 2021

Za Planinsko polje se v času šolanja na daljavo zanimajo tudi dijaki in izobraževalne institucije

Člani ekipe projekta KRAS.RE.VITA smo v času šolanja na daljavo prejeli več vprašanj na temo Planinskega polja – vse od vprašanj o ogroženih živalskih in rastlinskih vrstah tega posebnega območja pa vse do ukrepov za izboljšanje stanja habitatov ter same zaščite polja.
Notranjski muzej Postojna, 8. 1. 2021

Ponovno zaprtje muzeja

Drage obiskovalke in obiskovalci Notranjskega muzeja Postojna. V skladu z navodili Ministrstva za zdravje, NIJZ in dodatnimi ukrepi Občine Postojna za zaustavitev širjenja korona virusa, bo Notranjski muzej Postojna od 9.1.2021 do nadaljnjih navodil zaprt za vse obiskovalce.
Notranjski muzej Postojna, 4. 1. 2021

Novo leto. Ponovno odprtje muzeja.

Spoštovani obiskovalke in obiskovalci, z veseljem vas obveščamo, da je Notranjski muzej Postojna ponovno odprt od 5. januarja 2021. Razstavo Muzej krasa si lahko ogledate po prilagojenem urniku, in sicer od torka do sobote med 10. in 17. uro.
Virtualna razstava, 4. 1. 2021

Na Pivki po véliki vojni

V letošnjem letu se spominjamo stoletnice sporazuma, ki sta ga v turističnem mestu Rapallo 12. novembra 1920 podpisali Kraljevini SHS in Italija; sporazuma, ki je usodno posegel tudi v življenje ljudi na Pivki.