Novice - Notranjski muzej

Notranjski muzej Postojna, 30. 7. 2021

Psom prijazen in dostopen muzej

Notranjski muzej Postojna je pridobil nov znak PSOM PRIJAZEN IN DOSTOPEN MUZEJ! Sedaj nas lahko obiščete skupaj z vašimi pasjimi prijatelji.
Notranjski muzej Postojna, 27. 7. 2021

POVEŽIMO SE NA PRVO NEDELJO V MESECU!

Kot običajno, bo na prvo nedeljo v mesecu vstop v naš muzej PROST! Ne bo pa to običajna prva nedelja v mesecu.
Projekt KRAS.RE.VITA, 14. 7. 2021

Občinska zemljišča dobila skrbnika

Občina Postojna je v spomladanskih mesecih uspešno izpeljala javni poziv za skrbniško varstvo kmetijskih zemljišč na Planinskem polju, ki jih je odkupila v okviru projekta KRAS.RE.VITA.
Postojna, 13. 7. 2021

Odprtje frizersko brivskega salona Ozbič

Znamenita rožnata hiša na vogalu in njen legendarni brivsko-frizerski salon Ozbič znova odpirata svoja vrata. Bodite del zgodbe tudi vi...
Planinsko polje, 30. 6. 2021

Štetje netopirjev v projektno obravnavanih cerkvah Planinskega polja

Kot vsako leto projekta KRAS.RE.VITA, ki ga sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija, smo tudi v letošnjem juniju opravili redno štetje netopirjev v treh projektno obravnavanih cerkvah Planinskega polja – sv. Marjeti v Planini, sv. Mihaelu na Jakovici in sv. Luki v Grčarevcu.
Notranjski muzej Postojna, 24. 6. 2021

Jamar junior, razstava samo za otroke

Dobrodošel Jamar Junior! Vsak pravi jamar mora pred spustom v globine podzemlja usvojiti pravi jamarske veščine! Razstavo so omogočili Občina Postojna, Ministrstvo za kulturo in Triglav d.o.o. Nahaja se v pritličju Notranjskega muzeja Postojna.
Zeleni kras, 24. 6. 2021

Strokovna ekskurzija za učitelje OŠ in SŠ po Zelenem krasu

Vabilo na ekskurzijo za ravnatelje/ice in učitelje/ice osnovnih in srednjih šol: »Strokovna ekskurzija po pokrajini izjemnega naravnega bogastva in pomembne strateške lege« Regionalna destinacijska organizacija (RDO) Postojnska jama-Zeleni kras, ki pod okriljem RRA Zeleni kras d.o.o. deluje kot turistična organizacija na delu območja dinarskokraške regije, predstavlja pridobitve kulturne in naravne dediščine: Park vojaške zgodovine Pivka, Muzej krasa v Notranjskemu muzeju Postojna in Notranjski regijski park s Cerkniškim jezerom. Skupaj uvajamo nov sodoben pristop: interdisciplinarne ekskurzije, ki jih brezplačno organiziramo za vse slovenske ravnatelje/ice in učitelje/ice osnovnih in srednjih šol. Ekskurzija bo v: sredo, 25. 8. 2021 od 9:00 do 15:30 ure
Notranjski muzej Postojna, 11. 6. 2021

Humor + satira: Marjan Manček = mračen kajman

Muzejska poletna noč 19. junij – 27. september 2021 Na razstavi Humor + satira: Marjan Manček = mračen kajman* so predstavljene karikature, ilustracije, stripi, risani film,i idr. iz bogatega ustvarjalnega opusa Marjana Mančka, ki od leta 1981 živi in ustvarja v Selščku na Menišiji. * Anagram: Jože Stabej
Notranjski muzej Postojna, 10. 6. 2021

Poletna muzejska noč 2021

Tradicionalno, na Poletno muzejsko noč, 19.6.2021, muzeji odpiramo svoja vrata. Preživite noč v muzejih! Notranjski muzej Postojna vas vabi, da se nam brezplačno pridružite me 18. in 24. uro.
Notranjski muzej Postojna, 1. 6. 2021

Urnik Notranjskega muzeja Postojna

Notranjski muzej Postojna bo v mesecu juniju odprt od torka do nedelje med 10. in 16. uro. Naš urnik se podaljšuje in muzej odpiramo tudi ob nedeljah.