Novice - Notranjski muzej

Notranjski muzej Postojna, 8. 1. 2021

Ponovno zaprtje muzeja

Drage obiskovalke in obiskovalci Notranjskega muzeja Postojna. V skladu z navodili Ministrstva za zdravje, NIJZ in dodatnimi ukrepi Občine Postojna za zaustavitev širjenja korona virusa, bo Notranjski muzej Postojna od 9.1.2021 do nadaljnjih navodil zaprt za vse obiskovalce.
Notranjski muzej Postojna, 4. 1. 2021

Novo leto. Ponovno odprtje muzeja.

Spoštovani obiskovalke in obiskovalci, z veseljem vas obveščamo, da je Notranjski muzej Postojna ponovno odprt od 5. januarja 2021. Razstavo Muzej krasa si lahko ogledate po prilagojenem urniku, in sicer od torka do sobote med 10. in 17. uro.
Virtualna razstava, 4. 1. 2021

Na Pivki po véliki vojni

V letošnjem letu se spominjamo stoletnice sporazuma, ki sta ga v turističnem mestu Rapallo 12. novembra 1920 podpisali Kraljevini SHS in Italija; sporazuma, ki je usodno posegel tudi v življenje ljudi na Pivki.
Virtualna razstava, 4. 1. 2021

Da bo zemlja dobro obrodila Zakladna najdba poznorimskega poljedelskega orodja

Na kraškem obrobju Pivške kotline, prav blizu tam, kjer je ponor potoka Lokva oblikoval visoko apnenčasto steno, prepredeno s spodmoli in jamami, in kjer še danes kraljuje mogočni grad, je bil odkrit zaklad. Oglejte si ga na spletni razstavi.
Notranjski muzej Postojna, 28. 12. 2020

Naslednje leto odpiramo vrata

Planinsko polje, 15. 12. 2020

Obnova zemljišč na Planinskem polju

Jeseni se je izvajalec lotil obnove habitatov na dveh izbranih zemljiščih, kjer se prepletata habitatna tipa travnikov s prevladujočo modro stožko ter bazična nizka barja, ki sta ciljna habitatna tipa projekta KRAS.RE.VITA.
Notranjski muzej Postojna, 3. 12. 2020

Podarite kulturo

Družinski darilni bon za ogled razstave Muzej krasa v Notranjskemu muzeju Postojna.
Notranjski muzej Postojna, 30. 11. 2020

Javna objava Hišnik ekonom

Na podlagi 25. člena Zakona o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 21/13, 78/13 – popr., 47/15 – ZZSDT, 33/16 – PZ-F, 52/16, 15/17 – odl. US, 22/19 – ZposS in 81/19) Zavod Znanje Postojna, javni zavod, objavlja prosto delovno mesto HIŠNIK EKONOM IV
Cerkev sv. Marjete v Dolenji Planini, 3. 11. 2020

Drugo čiščenje gvana iz zvonika cerkve sv. Marjete

V oktobru smo s pomočjo izbranega zunanjega izvajalca zaključili še eno pomembno aktivnost projekta KRAS.RE.VITA. Na sobotno dopoldne smo se pred cerkvijo sv. Marjete v Dolenji Planini dobili s predstavnikom Centra za kartografijo favne in flore, ki so se mu pridružili tudi entuziasti s Slovenskega društva za proučevanje in varstvo netopirjev.
Notranjski muzej Postojna, 23. 10. 2020

NUJNO OBVESTILO!

V skladu z navodili Ministrstva za zdravje, NIJZ in dodatnimi ukrepi Občine Postojna za zaustavitev širjenja korona virusa, bo Notranjski muzej Postojna od 23.10. 2020 do nadaljnjih navodil zaprt za vse obiskovalce.