Kulturni dan in teden odprtih vrat muzeja - Notranjski muzej

Kulturni dan in teden odprtih vrat muzeja

Notranjski muzej Postojna, 3. 2. 2021

Notranjski muzej Postojna ob kulturnem prazniku pripravlja TEDEN ODPRTIH VRAT muzeja. Od 8.2.2021 do 13.2.2021, med 10.00 in 16.00, vam nudimo brezplačno vstopnino.

Naši predlogi za kulturno poln dan:

· Družinsko (samo)vodstvo s kockami

V Notranjskem muzeju Postojna uvajamo nov, inovativen način družinskega ogleda stalne postavitve. Uberite svoj kockast ritem ogleda: z metanjem ogromnih kock, ki prikazujejo predmete, uganke, rebuse in stilizirane risbe, odkrivate predmete na razstavi. Pri vsaki najdbi si odtisnete žig na kartonček in ko ga  izpolnite z vsemi odtisi, ste nalogo z odliko opravili. Kartonček s figuricami vam služi kot dokazilo o uspešnem iskanju in je obenem lep spominček, ki ga odnesete domov. Veselo raziskovanje in zbiranje odtisov v vašo detektivsko mapo!

· Spletne vsebine:

Nova virtualna arheološka razstava Betalov spodmol.

Muzejske minutke z video vsebinami razstave Muzej krasa.

Varen obisk muzeja

• Obisk muzeja opravite zdravi, brez akutnih znakov prehladnih obolenj.
  • Obiskovalci morajo v notranjih prostorih obvezno uporabljati zaščitne maske.
  • Bodite pozorni na higieno kašljanja in kihanja.
  • Upoštevati je potrebno medsebojno razdaljo najmanj 2m.
  • Naprošamo vas, da po razstavnih prostorih sledite smerokazom.
  • Ob obisku je potrebno upoštevati higieno kašlja ter se držati načel pravilnega umivanja in razkuževanja rok.
  • Število obiskovalcev, tako v muzeju kot v posameznih sobah, je omejeno, zato prosimo, da upoštevate navodila osebja.
  • Listanje publikacij v muzejski trgovini ni dovoljeno.
  • Priporočljivo je brezgotovinsko plačilo.
  • V dokumentacijo in knjižnico vstop za obiskovalce zaenkrat ni mogoč.