Spletna predstavitev Betalov spodmol - Notranjski muzej

Spletna predstavitev Betalov spodmol

Splet, 4. 2. 2021

Ob slovenskem kulturnem prazniku vas vabimo, da si ogledate spletno predstavitev arheološkega najdišča Betalov spodmol.

Jama Betalov spodmol, ki leži na obrobju Pivške kotline, je ena najbolje raziskanih in najpomembnejših paleolitskih postaj v Sloveniji. Raziskave, ki so se odvijale v 30. in 50. letih 20. stoletja, so odkrile bogato dediščino starejše kamene dobe (srednjega in mlajšega paleolitika), katere nosilca sta bila neandertalec in moderni človek – kromanjonec.

Želimo vam prijeten ogled na povezavi!

Predstavitev Betalovega spodmola je dopolnjena in preoblikovana razstava Pozabljena dediščina Betalovega spodmola, ki jo je Notranjski muzej pripravil ob svoji 70. obletnici obstoja in je bila v prostorih muzeja na ogled od 1. decembra 2017 do 18. maja 2018.