Jamar junior, razstava samo za otroke - Notranjski muzej

Jamar junior, razstava samo za otroke

Notranjski muzej Postojna, 24. 6. 2021
Zavarovalnica Triglav d.d.

Dobrodošel Jamar Junior! Vsak pravi jamar mora pred spustom v globine podzemlja usvojiti pravi jamarske veščine! Da izveš, ali si 'iz pravega testa', smo v Notranjskem muzeju Postojna osnovali jamarske naloge v katerih se lahko preizkusiš. Pri vsaki opravljeni nalogi dobiš štampiljko, da si veščino osvojil. Ali veš zakaj potrebuješ v jami vozle, obliže in jamarski zapisnik? Izmeri jamo, ki je pred tabo, jo nariši in ugotovi zakaj je iz ene strani zaklenjena. Nadeni si masko in se potopi v podzemno vodno jamo. Če mimo tebe slučajno zafrči miš s krili, brez skrbi. Netopirji z neslišnimi ultrazvočnimi klici zaznajo tudi en sam tvoj las. Pa ne pozabi na čelado in svetilko! Vabljen na detektivsko dogodivščino!

Promocijo razstave sofinancira Zavarovalnica Triglav d.d.