Obiščite legendarno brivnico, kjer se kot po brivski peni zapeljete v neke druge čase. - Notranjski muzej

Brivnica Ozbič, 11. 8. 2021
Na vodenih ogledih razstave spoznajte zgodovino brivske obrti pri nas. Prisluhnite zgodbam salona Ozbič in se predajte nostalgiji ob spoznavanju brkov, brad in frizur, ki so se tu urejala celo stoletje. V salon z najdaljšo brado so vabljeni otroci in odrasli na tematske delavnice in ustvarjalna vodenja. Šolske skupine v Salonu Ozbič vstopijo v časovni stroj in brivski laboratorij, ki odpelje skozi zgodovino frizersko-brivske obrti. Na najbolj lasatih ekskurzijah učenci in učitelji odkrijejo kdo brije brivca in raziščejo zanimivosti te bradate obrti z vsemi čuti.

Vstopnina: 3 € / osebo
doplačilo za vodstvo v slovenskem jeziku: 1 € / osebo