Razstava Igre moje mladosti tokrat v Kopru - Notranjski muzej

Razstava Igre moje mladosti tokrat v Kopru

Pokrajinski muzej Koper, 30. 9. 2021

Vsaka generacija ima za »svoje« nekatere igrače in igre, ki jih prejšnja ali kasnejša ne poznata. Se vi še spominjate vaše najljubše igrače?

V lanskem letu je gostujoča razstava Goriškega muzeja, Igre moje mladosti, domovala v Notranjskem muzeju Postojna. Tokrat potuje naprej, na Primorsko, natančneje v Muzejsko galerijo Pokrajinskega muzeja Koper. V času zaprtja našega muzeja zaradi ukrepov za zajezitev širjenja novega koronavirusa, smo za vas posneli tudi nekaj Muzejskih minutk na temo igrač iz naše mladosti. Ogledate si jih lahko tukaj.

Otvoritev razstave v Kopru bo v sredo, 6. oktobra 2021, ob 18. uri. Prisotne bo pozdravil Luka Juri, direktor Pokrajinskega muzeja Koper, razstavo pa bo predstavil nihče drug kot največji poznavalec starejših in malce mlajših iger, kustos David Kožuh, avtor razstave.

Želimo vam igriv ogled!